KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8892277
nr 889 2277
Knut Lundström
(1892-1945), Sverige
Etsning, Knut Lundström (1892-1945), Höst, signerad. 1916, 5/15, motivet: 16x17
Knut Lundström, svensk målare född i Östersund 1892, död i Köpenhamn 1945.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 april 2014
kl 18:25:45
20/4 19:00:13
Knut Lundström
Läs mer om Knut Lundström